هیوای آسمانی من

وبلاگ آموزشی تربیتی

پست ثابت

 
وبسایت مادران امروز به مدیریت من
www.madaranemrooz.ir 
صفحه فیس بوک مادران امروز :
www.facebook.com/www.madarenemrooz.ir

 
 شرکت در کلاسهای حضوری و خصوصی در شیراز و مشاوره درباره روش مونستوری :
http://madaranemrooz.ir/play_learn_english/teach_your_kids_english

 
لینک خرید بسته آموزشی play & learn English :
http://madaranemrooz.ir/products/majmooe_haye_amoozesh_zaban_play_learn_english 


 
**********************************************************************************
 دستیابی به روش مونتسوری ، آموزشها و تمامی

 
صفحه فیس بوک " کودکان مونتسوری " :
 https://www.facebook.com/groups/128240577269776/

 
برای هیوای عزیزم :
عزیزم...زیباترینم...روزی که تو رو درونم احساس کردم...نه آزمایش داده بودم....نه فرشته ها برام خبر 
آوردن..فقط صبح احساس کردم..نقطه ای سپید درونم میجوشه..حس گرمی رگهامو پر کرده بود....
کسی باور نکرد حرفمو اما میدونستم دارم مادر میشم. وقتی جواب آزمایش اومد همه حیرت کردن...
میدونستم خدا بهم یک دختر میده....ازش خواستم سالم و مهربان باشی..دی ماه متولد شی چون 
متولدین این ماه بی نظیرن....تو هم بی نظیری...از اینکه کنارمی بعد از این چند سال خوشحالم... این
شعر رو روزهای اول بارداری برات نوشتم...میذارم اولین پست گرچه بارها خواستی برات بخونم اما وقتی 
بزرگ شدی خودت بخون دخترم. دوستت دارم امید دل مادر. تو جوشش امید و احساس منی. 
عاشقانه دوستت دارم.
به دخترم هیوا 
تو مثل ماه                            

تو مثل ماهیهای حوض عید
در سردی یک صبح پیجیدی
مهمان گرم خانه ام گشتی
در بسترم چون نور خوابیدی
مانند برف اول دی ماه
نرم و سبک در خاطرم ماندی
هر لحظه از تنهایی من را
باران شدی از پیکرم راندی
با جنبشی همچون نسیمی گرم
تو لانه کردی در زمستانم
گویی که رفت از روی آیینه
خاکستر فکر پریشانم
من با تو مثل نهری از باران
من با تو مثل قطره های آب
من از تو می گویم به هر شاخه
من با تو می رقصم درون خواب
تو با منی مانند یک سایه
من با توام مثل نگاهی گرم
جان می دهی ذرات سردم را
با خاطرت مانند آهی گرم
تو پا گرفتی در نفسهایم
در چشمهایم ، آرزوهایم
در شعر من هم جان گرفتی تو
فانوس مهتابی به شبهایم
دیگر ز تو دوری توانم نیست
پیچیده ای اکنون درون من
با هر نفس تکرار نام توست
هر لحظه در رگها و خون من
آری تو مثل برفها آرام
بر دستهایم نرم لغزیدی
مانند گلهای درخت یخ
عطری شدی در من تو پیچیدی
همچون شقایق های دشتی سبز
تو ریشه کردی در وجود من
دیگر ز تو دوری توانم نیست
نام تو ذکر هر سجود من
اینگونه نامت را صدا کردم
ای آرزوی پاک دیرینم
ای بهترین سوغاتی یلدا
برف سپیدم ، خواب شیرینم
بنگر چگونه اشک چشمانم
از دیدنت سیلی روان گشته
آغوشم از احساس تو لبریز
قلبم به گرمای تو آغشته
آرام جانم لحظه ای بنگر
کاین زندگی با حس تو زیباست
زین پس خوشم با دیدگان تو
بی تو وجودم خسته و تنهاست
بر تو مبارک ماه شبهایم
این روزهای سرد خواب انگیز
بر تو مبارک باشد این دنیا
امید من از خواب خود برخیز .

 

[ يکشنبه 22 تير 1393 ] [ 0:13 ] [ ساحل ]
[ موضوع : ]

[ ]

آموزش زودهنگام خوب است یا بد ؟

این یک مقاله نسبتا بلند است از ذهن یک مادر و طبق تجربه چند ساله او درباره آموزش به کودکان. 

 

هر روز تعداد مادرانی که به واسطه تبلیغات وسیع رسانه ها و اینترنت درگیر آموزش خواندن و نوشتن و نقاشی و زبان دوم و ریاضیات و علوم و هزار برنامه جانبی دیگر می شوند ، بیشتر و بیشتر می شود. طور یکه تصمیم گیری برای یک مادر بی تجربه و جوان گاهی تا سر حد سردرگمی سخت می گردد. 

در این میان تعداد مادرانی که بواسطه سالهای درگیری شان با این موضوع دارای تجارب خاص مادرانه و علمی و تحقیق شده خود می شوند نیز ، رو به افزایش است. خوشبختانه فضای وسیع اینترنت و وبلاگ ها و وبسایتها زمینه  خوبی را برای در میان گذاشتن این تجارب با مادرهای تازه ، به وجود آورده است.

اگر خواننده تازه باشید که هیچ اگر نه حتما مطالب را بسیار پی گیری کرده و می دانید شش سالی است ما هم در این اقیانوس وسیع شناوریم.

پس به این تجربه ها گوش جان بسپارید :)

روشهای زیادی را مورد مطالعه قرار داد. از مونستوری که در آن مدرک دارم گرفته تا شیچیدا و رجیو و روشهای خلاق محور و آموزش مدار و هزار برنامه دیگر. بعضی را با هیوا انجام دادم بعضی را نه. 

کلاسهای زیادی سر زدم هر کدام با هزار برنامه مختلف برای استعداد سنجی و ضریب هوش و انواع هوش های افکاری و رفتاری و چند گانه.

برنامه های تلوزیونی و ویدیویی بسیاری را تهیه و کار کردیم مبنی بر همین زمینه ها.

حالا دختر من شش سال و سه ماه دارد و در پیش دبستانی یک مدرسه دوز بانه درس می خواند.

کنار کودکانی که بعضی هیچ و بعضی میزان اندکی از سواد هیوا را دارند. خوب میتوانم بخوبی مقایسه کنم . بدانم من چه کردم. مضرات و محسنات کارهای من چه بوده است. و به این سئال مهم پاسخ دهم که بالاخره آموزش بدهیم یا ندهیم.

خیلی از دوستانم که در این زمینه متخصص بوده اند هم نظر من هستند و خیلی مخالف. من شخصا فکر میکنم آن دسته مخالف هم بزودی به نتایج من خواهند رسید :) 

هیوا دختری مستقل و بسیار اجتماعی است . خوب حرف می زند و اصلا خجالتی نیست اما...

فضای مدرسه برایش نا مفهوم بود و دروس و برنامه ها بسیار تکراری. حرفهای معلم برایش تازگی نداشت و حتی دوستانی اندک نیز برای خود انتخاب نمی کرد. در هیچ زمینه ای همکاری نمی کرد و حرف نمیزد حتی ساده ترین مباحث. 

خوب چرا ؟ و چرا دوستان دیگر او که مادرهایشان دوست من بودند نیز چنین شده بودند ؟

هیوا حرف نمیزد چون چیز جیدید برای گفتن نداشت. چون بلد بود تا صد بشمارد چون جمع و تفریق میداند چون خواندن میداند چون نوشتن را کمی تجربه کرده . هیوا دوست انتخاب نمی کرد چون در نظر او همه از سطح او پایین تر بودند و حرفی نداشت با آنها بزند. نه از جغرافیا نه تاریخ حرف نمیزد و در مباحث شرکت نمی کرد چون مادر او معلم او بود و خوب مربی دیگری در نظرش نمی آمد . در مهد کودک بسیار با دیسیپلین با او رفتار شده و تمام زمینه ها را بلد بود و رفتار معلم یک دنیا با مربی مهدش فرق داشت.

 

با چند جلسه مشاوره و هزار برنامه موفق شدم او را با محیط وفق دهم با دوستان و معلم. راضیش کنم حرف بزند و بگوید حروف را می شناسد. اعداد را بنویسد بخواند تفریق و جمع کند . درباره چیزهایی که میداند صحبت کند. پروژه هایش را به مدرسه ببرد و درباره آنها صحبت کند.

و نتیجه :

کودکی که آموزش های زودهنگام دیده ریاضیات زیاد تفریق و جمع ، علوم و ازمایش دیگر چه چیزی در مقطع پیش دبستانی و کلاس اول برای خواندن دارد ؟ دوست دارد بازی کند و بدود. چون هر آموزشی برای سن خود مناسب است نه زودتر. کودک سه ساله مشتاق است یاد بگیرد خیلی زیاد اما همین کودک در شش سالگی دیگر اشتیاق سه سال قبل را ندارد چون ذهن او رشد کرده و دیگر درکش نسبت به محیط تغییر کرده. 

کودکی که در مهد روی نظم و ترتیب زیاد متمرکز شده است در شش سالگی از مرتب کردن اتاق طفره میرود و به فکر در رفتن از زیر کارهاست.

فکر نکنید کودک شما متفاوت است. فکر نکنید نابغه است و باید بیشتر بداند. نابغه و نخبه نیازی به اموز ش ندارد. در واقع تنها فرق او با یک کودک باهوش همین است. او نیازی به آموزش ندارد چون هر چیزی را فقط با دیدن یاد می گیرد . حتی خواندن صحبت به زبانهای دوم و سوم و حتی چهارم را.

تصور نکنید کودک شما هیمشه کودک می ماند. روزهای کودکی و بازی را از او نگیرید. آموزش دهید اما فقط با بازی و کم .

کودک شما باید بتواند خوب حرف بزند و از چیزهایی که میداند خوب استفاده کند. و در بین روشهای مختلف من تلفیقی از چند روش را می پسندم. به نظر من هیچ روشی کامل نیست. 

اینها تجربیات من بودند. اگر برمیگشتم به عقب خیلی کارها را انجام نمی دادم و خیلی ها را می پسندم و خوشحالم انجام دادم. 

موفق باشید.

[ شنبه 30 فروردين 1393 ] [ 20:51 ] [ ساحل ]
[ موضوع : آموزش خواندن پیش از مدرسه ]

[ ]

آموزش مکالمه انگلیسی بدون مربی به کودک

دوستان خوبم عزیزانم خیلی از من سوال کردند درباره مجموعه ای که بشود بدون مربی و ویژه مادرانی که تسلط به زابن انگلیسی ندارند تهیه کنند./

 

این مجموعه هر دو مجموعه زیر رو خدمتتون معرفی میکنم :

نمونه ای از تصاویر درون :

 

 

Of

اگر والدینی هستید که تسلط چندانی به زبان انگلیسی ندارید ، تا کنون کلمات زیادی به کودکان خود آموخته اید اما همچنان توانایی صحبت در آنها کم است ، با تهیه این محصول بعنوان جایگزینی مناسب برای مربی انگلیسی می توانید براحتی کودکان خود را مسلط به مکالمه کنید.

این برنامه از محصولات بسیار خوب کمپانی والت دیزنی است که با نمونه magic English  بسیار متفاوت است. در این مجموعه سریال طولانی مدت ف کودک با تمام مکالمت و اصطالاحات مورد نیاز برای صحبت در موارد گوناگون از جمله : رستوران ، مکالمات روزمره ، خرید ، خواسته های راحت ، آرایشگاه و هر مکانی که کودک می بایست بطور طبیعی در آن قرار گیرد در این مجموعه فراهم شده تا او بتواند براحتی با محیط ارتباط برقرار کند.


Disney World of English (دنیای انگلیسی دیزنی) یک مجموعه 12 قسمتی از کارتون های جذاب و سرگرم کننده است که برای آموزش زبان انگلیسی به کودکان تولید شده است. این مجموعه محصول کمپانی والت دیزنی است که در طول آموزش در حدود 9 ساعت فیلم و کارتون را در بر دارند. به همراه فیلم های آموزشی . هر یک از قسمت های این مجموعه به موضوع خاصی اختصاص یافته که در قالب نمایش آهنگ های کودکانه ،کارتون و فیلم در بخش های مختلف زبان انگلیسی را به کودک آموزش خواهد داد. Disney World of English برای یادگیری زبان انگلیسی کودکان، نوجوانان و نوآموزان در موسسات آموزشی بسیاری در سراسر جهان مورد استفاده قرار گرفته است.

 

کودک ضمن دیدن تصاویر بسیار زیبای معروفترین کارتونها با تصاویر جذاب همراه شده و براحتی توانایی صحبت را بدست می آورد .

******************************************************

آموزش مکالمه به کودک / English Time

محصول جدید برای کودکانی که تسلط کافی به صحبت به زبان انگلیسی ندارند. شامل 20 درسا با موضوعات مختلف در قالب انیمیشن و بازی .دارای زیر نویس انگلیسی. آموزش مکالمه و نحوه استفاده از کلمات در جمله . با منوی چاپدار .


 English Time مجموعه ای برای آموزش زبان انگلیسی کودکان است که در قالب 20 قسمت(فهرست در ادامه مطلب)، و بیش از 3 ساعت آموزش ویدویی، شامل بخش های مختلفی از جملهنمایش عروسکی، کارتون، داستان، شعر و آهنگ و ... می شود. در این مجموعه آموزشی برای افزایش یادگیری و درک بهتر، همچنین تشویق کودکان برای اشتیاق بیشتر به یادگیری، از نمایش های انیمیشنی بهره گرفته شده است که سبب می شود کودک با آهنگ ها عکس العمل نشان دهد و به مرور باعث می شود تا سعی به تکرار آنچه می بینید و می شنوند کنند. مطالب آموزنده این مجموعه علاوه بر جنبه آموزش زبان انگلیسی دارای جنبه های تربیتی نیز می باشد. همچنین از دیگر ویژگی های این مجموعه آشنایی کودک با تلفظ صحیح لغات از دوران کودکی می باشد.  لهجه این مجموعه امریکن است و دارای زیرنویس انگلیسی نیز می باشد. یکی از مواردی که در یادگیری زبان انگلیسی کودکان از اهمیت بالایی برخور دار است، جذابیت مجموعه های آموزشی است، چرا که یک مجموعه آموزشی زبان مختص کودک باید دو هدف اصلی را دنبال کند، در وهله اول باید بتواند کودک را برای تماشای برنامه آموزشی در پایه تلویزیون نگه داشته و در مرحله دوم قادر باشد مطالب آموزشی را در با حفظ تنوع و جذابیت به خوبی انتقال دهد.هر یک از دروس این مجموعه به موضوعی خاص اختصاص داده شده است، که مباحث متنوع از جمله، سلام کردن، رنگ ها، اعداد، نام اشیاء و ... را به کودک آموزش می دهد. از ویژگی های مثبت این مجموعه استفاده از روش های جذاب برای آموزش است که سبب می شود کودک برنامه آموزشی را دنبال نماید. همچنین مادرانی که خود توانایی صحبت به کودک خود را به زابن دوم ندارند با استفاده از این مجموعه قادر به آمزوش غیر مستقیم کودک خود می گردند. وی میتواند براحتی با شخصیتهای کارتونی موجود در مجموعه ارتباط برقرار کند و به زبان انگلیسی صحبت کند

 

 

امیدوارم بتونید از این محصولات استفاده لازم رو ببرید دوستان.


[ سه شنبه 26 فروردين 1393 ] [ 14:29 ] [ ساحل ]
[ موضوع : بررسی تخصصی کارتونها و انیمیشنهای کودکان ]

[ ]

کتاب انگلیسی

درباره کتاب انگلیسی خیلی صحبت کردیم. من این روزها خیلی بیشتر برای هیوا کتاب انگلیسی میخونم و نوشتن و خوندن رو تمرین میکنیم. 

همینطور کار با فلش کارت رو خیلی زیادتر انجام میدیم. برای پیشرفت بیشتر بچه ها همیشه کتاب و فلش کارت رو همراه داشته باشید دوستان خوبم. 

 

موفق باشید.

[ سه شنبه 26 فروردين 1393 ] [ 13:20 ] [ ساحل ]
[ موضوع : کتابهای آموزشی زبان انگلیسی ]

[ ]

کارتونهای جدید ما

دوستان جدیدترین کارتونهای مورد تایید من :

کارتون زیبای LITTLE BILL :


مجموعه زیبا و کودکانه بیل کوچولو برای رده سنی بالای دو سال در سه دی وی دی تهیه شده است.
 محصول کشور آمریکا و شرکت Nick Jr می باشد که بر اساس سری کتابهای Bill Cosby's Little Bill 
در فیلادلفیا نوشته و منتشر شده است. و از شبکه CBS نیز پخش شده است .

Sonia Manzano بازیگر مجموعه بسیار زیبای Sesame Street نویسنده اغلب بخشهای این مجموعه
 می باشد . نویسنده مجموعه کتابهای بیل کوچولو " Bill Cosby " ، از کارشناسان آموزش و پرورش کشور
 آمریکا بوده و روی ساخت مجموعه ویدیویی نیز نظارت داشته است. بیل کوچولو پسر بچه دوست داشتنی
 و کنجکاوی است که صاحب یک همستر زیبا است و با اینکه فیل خود را گم کرده اما کودکی شاد است
 که به کودکستان می رود و یک کودک دو رگه آفریقایی آمریکایی می باشد . بیل کوچولو مسائل روزمره
 زندگی بچه ها را نشان می دهد ، تفاوت بین دنیای درون خانه و دنیای بیرون خانه را به نمایش 
می گذارد این برنامه کودکان را تشویق می کند تا ارزش عشق به خانواده، افزایش اعتماد به نفس، 
و توسعه مهارت های اجتماعی را بیاموزند . دیدن مجموعه فوق به تمام کودکان بالای دو سال توصیه 
می شود. 

***********************************************************************

مجموعه آموزشی سرگرمی Bubble Guppies

 

 
 

مجموعه Bubble Guppies مجموعه است آموزشی و تعاملی که در یک آکواریوم و در زیر آب اتفاق می افتد .تعداد 4 دی وی دی کل مجموعه را در خود جای می دهد و برای کودکان بالای دو سال به دلیل کودکانه بودن و رنگارنگ بودن شخصیتها بسیار دیدنی می باشد.

Bubble Guppies مجموعه تلویزیونی کودکان پیش دبستانی آمریکایی می باشد که توسط شرکت Nick Jr به کارگردانی  Jonny Belt and Robert Scull ساخته شده است .شخصیتهای موجود در برنامهMolly که دختری دوست داشتنی با خصوصیت اخلاقی مراقبت کننده است ، Gil که پسری با شخصیت ساده ، Goby خیال پرداز ،Deema شوخ و مسخره ، Oona شیرین و با مزه ، Nonnyپسری باهوش ، Bubble Puppy سگ دوست داشتنی ، Mr. Grouper معلم  Guppies ، و Little Fish ماهی دوست داشتنی که به سرعت پاسخ سوالات را می دهد و Crabs, Lobsters & Snails که در قسمتهی متفاوت پدیدار می شوند ، همه و همه با طرح سوالات بسیار ساده کودکانه پرداخته و با وارد شدن میان دنیای زیر آب و بالای آب روی زمین بطور غیر مستقیم ، سطح علمی کودکان را ارتقا داده و به زبان انگلیسی نیز بسیار آشنا می گردند .

**************************************************************************

آموزش ساخت كاردستي Mister Maker

بهترین و کامبترین منجموعه ساخت کاردستی به زبان انگلیسی . در 5 دی وی دی و تعداد 60 قسمت از شبکه ceebabies . همراه با این مجموعه زیبا هم کاردستی درست کنید هم به انگلیسی حرف بزنید.

 

این مجموعه محصول کشور انگلستان می باشد و از شبکه یک و 2 بی بی سی کودکان نمایش داده شده است . این مجموعه در ایالات متحده و آمریکای لاتین نیر بسیار مورد توجه قرار گرفته است این مجموعه در استرالیا از ABC2 نیز پخش شده است.

*******************************************************

Dinosaur Train

مجموعه ای آموزش زبان ، برای کودکان 2 سال به بالا . این مجموعه داستان یک گروه دایناسور با اندازه های بزرگ و کوچک در یک قطار می باشد و محصول شرکت معروف Nick Jr می باشد.وجود دایناسورهای گوناگون و به تصویر کشیدن زندگی روازنه آنها برای کودکان بسیار جذاب است.

 مجموعه زیبا و تماشایی Dinosaur Train از سری انمیشنهای ساخته شده در شرکت Nick Jr  کشور آمریکا است . داستان مجموعه آموزشی زبان انگلیسی بر اساس دنیای ماقبل تاریخ جنگلها و آنشتفشانهای فعال و اقیانوسهای پهناور است که همه و همه با دایناسورها و دیگر زندگی حیوانات قدیمی در هم آمیخته شده است . و سریال داستانها توسط خط دایناسورها بهم متصل می شود . دنیای دایناسورها از دید دایناسوری به نام " buddy " که از گونه های تیرا دایناسور است ،  برنامه ریزی شده است. در سفر با قطار دایناسورها دوستانی دیگری نیز  از جمله tiny , shiny , Don , Mr conduntor  و دیگر شخصیتها در راه به این قطار اضافه می شوند . 

داستان با سوالات و فرضیه هایی که Buddy مطرح می کند وارد بعد آموزشی می گردد . tiny عاشق ریتم و آهنگ است و نقش یک روزنامه نگار را در کارتون ایفا می کند. shiny  دایناسوری آبزی است با رنگی متفاوت از دیگران و عاشق جمع اوری اشا براق و صدفها است . Don  هم از جمع کردن اشی و رقصیدن لذت می برد .و دوست دارد زمین را بکند و اشیا را زیر زمین خاک کند .

Mr conductor راننده قطار است و دوست صمیمی Buddy ، و هر وقت قطار وارد تونل زمان می شود او فریاد می زند " تونل زمان  ، تونل زمان " .

همانطور که میبینید کلیه شخصیتها بصورت کودکانه و با رنگها و طراحی بسیار زیبا برای کودکان بالای 3 سال طراحی شده است و کودک ضمن دیدن کارتون آموزشی ، با سوالات علمی تاریخی بسیار مواجه شده و پاسخ آنها را بصورت غیر مستقیم از شخصیتهای زیبای داستان دریافت می کند . و در کنار این موارد زبان انگلیسی نیز به شدت تقویت می شود و کودک به یادگیری علوم طبیعی می پردازد.

*******************************************************

Kipper the Dog

 

مجموعه kipper the dog یک شخصیت از کتاب های داستان انگلیسی معروف بریتیش می باشد که نوشته Mick Inkpen است. این مجموعه در شبکه کودکان معروف دنیا از جمله Nick Jr و PBS Kids Sproutپخش شده است .بر روی هفت دی وی دی با کیفیت اوریجینال در اختیار شما قرار دارد.

مجموعه kipper the dog شخصیت اصلی سری کتابهای کودکان پیش دبستانی انگلیسی نوشته Mick Inkpen می باشد . کتابها شامل 34 عنوان بوده و بالغ بر هشت میلیون نسخه از آن به بیش از بیست زبان زنده دنیا ترجمه و منتشر شده است . این مجموعه کتابها جوایز بسیاری را به خود اختصاص داده است . انیمیشن Kipper the dog بر اساس همین داستانها کارگردانی و تهیه شده است. در برخی از قسمتهای مجموعه ، داستانها مشخصا همان داستانهای نوینده کتاب هستند . مجموعه ویدیویی مذکور شامل جوائز بسیاری از جمله " جایزه BAFTA برای بهترین انمیشن کودکان " ، گشته است .

شخصیتهای بسیاری در این کارتون ایفای نقش می کنند که همگی برای کودکان بالای دو سال بسیار جذاب هستند . Kipper the dog , Tiger , Pig , Holly , Jake , Arnold, Mouse و Bllepers از جمله نقش پردازان این مجموعه بسیار زیبا هستند .

با تهیه این مجموعه ساعات خوشی برای کودکان شما فراهم شده و نقش زبان آموزی زبان دوم در آنها بسیار تقویت می شود .

 
 ************************************************************************

مجموعه بسیار زیبای Team Umi Zoomi

اين مجموعه توليد کمپاني بسيار معروف nickjrمي باشد که در زمينه توليد مجموعه هاي آموزشي براي تمام رده هاي سني کودکان در سراسر جهان رتبه اول را کسب نموده است. و بسیار مفرح برای رده سنی 9 ماه به بالا می باشد.دارای هفت دی وی دی با کیفیت اوریجینال.

کارتونی بسیار زیبا و آموزشی شامل کاراکترهای بسیار درخشان و رنگارنگ با نامهای Milli , Geo  و یک رباط با نام Bot .بیشترین تمرکز این برنامه آموزشی بر روی " آموزش ریاضیات " می باشد و از طریق شخصیت پنداری درون شخصیت کودک شده ، او را مورد خطاب قرار می دهد و از این طریق به آمزوش اصول پایه ای ریاضیات با تمرکز بر زبان انگلیسی می پردازد. تمامی ماجراهای داستان در شهر کوچک و سرسبز به نام  Umi City اتفاق می افتد.این کارتون همچنان که اشاره شد محصول شرکت Nickjr آمریکاست و یکی از برترین مجموعه های داستانی این شبکه می باشد.

اهداف این مجموعه عبارتند از :

حل مسائل بسیار ساده ریاضیات از قبیل تفریق ساده ، الگوها و اشکال هندسی شمارش اعداد و اجسام ، توالی اعداد و اجسام و دیگر موارد مرتبط با ریاضی با زبانی بسیار ساده .

شکست دیواره چهارم ذهن ؛ بدان معنا که شخصیت درون برنامه مستقیما ذهن و شخصیت کودک را مورد خطاب قرار می دهد و او را تشویق به شرکت در برنامه می کند.

تلفیقی از فعالیت زنده و انیمیشن . گروه و محیط همه کارتونی هستند اما شخصی که به دیگران کمک میکند ، عموما یک کودک واقعی است و گاهی یک بزرگسال که در شهر یا مکانهای دیگر  زندگی میکند. اما قد و قامت آنها بسیار کوتاه و کودکانه است.

زمانی که یک کار به اتمام رسید ، گروه شروع به خواندن آواز و شعر میکنند و به رقصی می پردازند که Crazy Shake نام دارد . کودک از طریق این رقص به تحرک و شادی می پردازد و در طی یک آموزش کاملا غیر مستقیم و شاد قرار می گیرد.

در برخی از بخشهای داستان گروه به حل مسائل ساده می پردازند. شیر از کجا می آید غذا چطور درست می شود و غیره ...

 

همانطور که میبینید این برنامه فقط یک سرگرمی ساده نیست. شما همزمان با دیدن برنامه یا شاد و علمی به تمرین زبان دوم کودک نیزمی پردازید.

 

 **********************************************************************

مجموعه care bears

 

مجموعه زیبا و دیدنی care bears برای کودکان زیر 3 سال بسیار مناسب بوده و محصول کشور آمریکا می باشد . بر روی هشت دی وی دی با بهترین کیفیت در اختیار شما قرار می گیرد.دارای صحنه های رنگارنگ و ارام و متن داستانی بسیار زیبا برای کودکان زیر 3 سال می باشد.

مجموعه زیبا و دیدنی care bears  بر اساس کارت پستالها و نقاشیهای هنرمند آمریکایی به نام Elena Kucharik طراحی و ساخته شده است . خرسهای رنگارنگ از شخصیتهای اصلی این مجموعه زیبا به شمار می روند . این مجموعه بصورت سری تلویزونی برای کشورهای فرانسه و کانادا نیز ساخته و به نمایش در آمده است . داستان این مجموعه کارتونی منطبق بر جنگلی است به نام " جنگل احساسات " . که در آن خرسها با حیوانات دیگر به بررسی احساسات کودکان و درمان مشکلات حاصل از آن می پردازند.برخی از اسامی موجود در این مجموعه بر اساس داستان شاه آرتور نوشته و داستان پردازی شده است.

***********************************************************************

Babar

 

مجموعه babar محصول کشور کانادایی باشد که سری 73 قسمتی این مجموعه در 150 کشور به نمایش گذاشته شده است . تولید شده توسط Clifford Ross است .این مجموعه 73 قسمتی بر روی 6 دی وی دی می باشد و با کیفیت عالی در خدمت شما قرار دارد.

یکی دیگر از مجموعه های خوب و بروز کشور کانادا که همزمان با ایجاد روحیه تفکر در کودکان ، آنها را با زبان انگلیسی نیز آشنا می سازد و به دلیل وجود شخصیت کارتونی و کودکانه بابار این مجموعه برای کودکان زیر 3 سال نیز توصیه می شود. بابار فیل جوان که چالش ها و ماجراهای بسیاری را متحمل شده است. با این حال، بابر همیشه با قدرت بالا مشکلالات را حل می کند. او یاد می گیرد که بزرگترین درس از همه: "با وجود چالش های زندگی، کارهای بسیار خوبی امکان پذیر است اگر هرگز دلسرد نشود.این مجموعه در هفتاد و سه قسمت تهیه ودر اختیار شما قرار دارد.

*************************************************************************

THE TWEENIES

 

 

این مجموعه بسیار شاد محصول کشور انگلستان و شرکت بی بی سی می باشد که برای کودکان تهیه شده است . مجموعه بسیار زیا و شاد و موزیکال با شخصیتهای عروسکی و زنده در 4 دی وی دی در اختیار شما قرار دارد. این کار موزیکال برای کودکان بالای یک سال بسیار مناسب می باشد.

مجموعه فوق یکی از بهترین مجموع های شاد و موزیکال ساخت  BBC's CBBC می بادش که به کرات از شبکه CBeebies یکی از محبوب ترین شبکه های کودکان در انگلیس پخش شده است . این کار شاد شامل شخصیتهای جذاب و دوست داشتنی همچون  Bella, Milo, Fizz, Jake, Doodles, Izzles, Max, Judy می گردد . کار عروسکی بوده و با صدای واقعی پشخ و ضبط شده است. به دلیل واقعی بودن شخصتیها برای کودکان زیر دو سال نیز جالب و آموزنده می باشد . و بواسطه رنگهای متفاوت و شاد و داشتن موسیقی کودکان از دیدن آن لذت می برند.

 

هیوای من این کارتونها رو هم خیلی دوست داره. فکر میکنم مورد علاقه دخترهاست
My little pony
BBC muzzy که در واقع آموزش مکالمه به بچه هاست و بسیار کار خوبی هست .

 Doc Mcstuffins باز هم دخترانست اما زیبا

 

ben and holly little kingdom که کاری منحصر به فرد است.
 
 
تمامی محصولات فوق در وبسیات مادران امروز قابل دسترسی است .
موفق باشید.

 

 


[ سه شنبه 26 فروردين 1393 ] [ 13:18 ] [ ساحل ]
[ موضوع : بررسی تخصصی کارتونها و انیمیشنهای کودکان ]

[ ]

کارگاه کودک دوزبانه

سلااااااااااااااااااااااااااام

 

شرمندم از تمام دوستانم که با غیبت کبری نگرانشون کردم...بخدا خیلی خیلی خیلی گرفتارم.

هیوا این هفته برگشت به دامان مدرسه و خوب شد. ممنون از تک تک دوستانم خواهرهای مهربانم بخاطر دلجویی و پیگیریشون از هیوا و مادرم. شاد باشید الهی و غم نیبینید.

 

مادرم بهتر هستش راه میره و داره خیلی بهتر میشه باز هم ممنونم .

 

این مدت نبودم تا با خبرهای خوب خدمت برسم. البته من هر شب واتس اپ هستم و با دوستان صحبت میکنم. اگر کسی جا مونده لطفا شماره موبایلش رو خصوصی بذاره من ادش کنم در گروه های واتس اپ :)

 

نخستین کارگاه پرورش کودک که قولش رو قبلا داده بودم برگزار می شود .

آدرس : شیراز. خیابان فرهنگ شهر. جنب بیمارستان آنکولوژی امیر . فرهنگسرای سعادت . 

روز : شنبه و دوشنبه ( یا شنبه و چهارشنبه ) .

شهریه : کلاس ها پانزده جلسه می باشد و شهریه سی و پنج هزار تومان .

مدت زمان کارگاه : یک ساعت و نیم .

جلسه اول کارگاه با حضور مادران و والدین برای آشنایی با روش کار برگزار خواهد شد.

از هم اکنون دوستان شیرازی و ساکن شیراز می توانند به این آدرس مراجعه کرده و ثبت نام کنند در صورت تکمیل کلاس از ابتدای اردیبهشت کارگاه شروع به کار خواهد کرد.

 

برای دوستان خارج از شیراز برای نخستین بار امکانات خاصی داریم. لطفا با ایمیل من تقاضای شرکت مجازی در کارگاه ها را عنوان نمایید. در پایان هر هفته ، برنامه آن هفته کارگاه برای شما ایمیل خواهد شد و در حال حاضر لازم به پرداخت هیچ هزینه ای نخواهید بود .

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>

* نخستین کارگاه فلسفه کودک 

مکان : همان فرهنگسرای سعادت به آدرس فوق

 

زمان : همان روزها 

ساعت : هماهنگ خواهد شد توسط مدیریت پس از ثبت نام .

شهریه و تعدا جلسات : هشت جلسه سی هزار تومان

 

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>

 

* نخستین کارگاه قصه گویی خلاق

 

مکان : فرهنگسرای سعادت

ساعت : توسط مدیریت هماهنگ خواهد شد . 

زمان : همان روزها

شهریه و تعداد جلسات : هشت جلسه سی هزار تومان

 

 

امیدوارم در کنار هم بتوانیم به گسترش زبان اموزی کودکان شیراز کمک کنیم.

 

[ سه شنبه 26 فروردين 1393 ] [ 11:50 ] [ ساحل ]
[ موضوع : پرورش کودک دوزبانه ]

[ ]

ابله مرغان هیوای من

روزهای نوروز رو به اتمام است و انچه مانده زیبایی و خاطره است. گرچه برای ما نوروز و عید خوبی نبود اما امیدوارم روزهای بهتری در راه باشد. هیوای من ابله مرغان گرفته و نوروز کامل تر شد:-)

چهار روز از بیماریش می گذرد و بدنش مملو از جوشهای قرمز است.خوشبختانه دخترم بسیار مقاوم و خود دار است و من حتی متوجه تب او هم نشده بودم.

خوشحالم تا قبل از دوازده سالگی بیماری را گرفت و راحت شدیم.

روزهای خوبی برای همگی ارزو می کنم.

 

[ چهارشنبه 13 فروردين 1393 ] [ 1:02 ] [ ساحل ]
[ موضوع : نوروز مبارک ]

[ ]

عيد نود و سه
روزهاي عيد امدند و من با خبر بيماري مادر عزيزم بطور ناگهاني از شمال برگشتم. مادرم عمل شد و هيوايم به شدت تنها بود براي چندين روز كه ما همه در بيمارستان بوديم. ديدن مادري فعال و هميشه همراه روي تخت بيمارستان با پايي شكسته و اينكه بايد چند ماهي روي تخت بماند ، برايم عذاب آور و دردناك است. با خودم گفتم هر آنچه نتوانستم براي مادربزرگ عزيزم بكنم از اين به بعد براي مادرم انجام خواهم داد. اميدوارم هيواي خوبم دختر مهربان و زيبايم من را ببخشد بابت تعطيلاتي كه برايش برنامه ريزي كرده بودم و برنامه هايم بهم ريخت. دخترم بخوبي ميداند و درك ميكند چقدر نگران مادرم هستم. وقتي كنار تخت مامان بزرگش مينشيند او را مي بوسد و دلداريش مي دهد به وجود كوچك مهربانش افتخار مي كنم. عزيزم تمام سعيم را مي كنم روزهاي خوبي داشته باشي . از ابتداي هفته آينده سايت مادران امروز آماده خدمات و ارسال مي باشد و من هم در خدمتم با تمام گرفتاريها. از دوستانم تقاضاي دعا دارم و عيد خوبي را براي همگي ارزو مي كنم. اميدوارم سالي كه پيش رو داريم بتوانم بيشتر در خدمت دوستان خوبم باشم . شاد باشيد.

[ جمعه 8 فروردين 1393 ] [ 18:04 ] [ ساحل ]
[ موضوع : نوروز مبارک ]

[ ]

سال نو مبارک

عید

 

دو ساعت به پایان سال نود و دو باقی مانده است. تو در حیاط مشغول بازی هستی و من وقت کردم چند سطری برایت بنویسم. آخرین پست امسال را. سالی که برایم پرکارترین سال بود. با فراز و نشیب های زیاد. شاید روزهایی گذشت که نتوانستم بیشتر از آنچه باید با تو باشم. راه اندازی سایت و رسیدگی به امور کودکان شاید باعث شد از تو کمی غافل شوم. اما میدانم تو دخترم نازنینم میدانی و درک خواهی کرد که مادرت وظایف بسیاری دارد . در سالی که تا چند ساعت دیگر خواهد رسید برای ما سالی پرکارتر خواهد بود. آنقدر هدف در سر دارم که از تعداد انگشت های دست بیشتر می شود. کمی در زندگی خودم تغییراتی روی خواهد داد و شاید در زندگی تو دخترم هم. عزیزم خوشحالم یک سال دیگر کنار تو بهار سبز زیبایم و پدر خوبت هستیم و لحظه ای شگرف را جشن خواهیم گرفت. خوشحالم چون ششمین سال است که برای همیشه بهار را به منزل دلم آورده ای . ما روز شنبه صبح عازم شمال خواهیم بود برای دیدار پدربزرگت. امیدوارم روزهای خوبی داشته باشی. میدانی هر آنچه در زندگی میکنم برای تو و شادمانی و رفاه تو است. میدانی چقدر دوستت دارم. هدیه زیبای من ، تو تمام سین سبزینه بهار من هستی . آبی آسمانم برایت بهترین روزها و شبها را در بهار پیش رو آرزومندم. 

 

به تمام دوستانم این روزهای زیبا را تبریک می گویم. دوباره تشکر میکنم برای تمام محبت ها و حمایت های شما. ما را در لحظه تحویل سال دعا کنید. از خدا میخواهم همگی به تمام آرزوهایتان برسید و روزهای بهتری در سال جدید داشته باشید.

 

نوروزتان پیروز و خجسته باشد.

[ پنجشنبه 29 اسفند 1392 ] [ 18:28 ] [ ساحل ]
[ موضوع : نوروز مبارک ]

[ ]

مدرسه هیوا

و پست آخرم درباره مدرسه :

 

دغدغه بسیاری از مادرها و تقریبا تمام دوستان من بعد از انتخاب مهد ، مدرسه است. و در واقع یکی از مهترین عرصهه ای زندگی یک کودک انتخاب مدرسه برای اوست. پس در این رابطه لازم است حساس باشیم و زمانی دور را برای انتخاب یک مدرسه خوب طبق معیارهای خاص خودمان اختصاص دهیم. معیارهای من برای اینتخاب مدرسه چند چیز بود :

دوزبانه بودن

محیط آموزشی بزرگ

کلاسهای بزرگ

معلم و کادر آموزشی عالی

نزدیکی به منزل

کلاس و برنامه های فوق برنامه مناسب

شهریه معمولی

عیر دولتی بودن

فشار و اجبار مذهبی کم

از تمام موارد بالا نمیتوان گفت همه قابل دستیابی است. چون در شیراز امکانات به اندازه مدارس تهران نیست اما کم هم نیست. من دوست داشتم هیوا زبان فارسی را بسیار خوب بداند. خوب بخواند و خوب بنویسد همیشه از کودکی دغدغه من همین بوده و خواهد بود .

برای همین مدرسه بین المللی را کامل حذف کردم چون شهریه بسیار بالا و تمام به زبان انگلیسی بود. مدرسه هیوا " مهر تابان " نام دارد. یک مدرسه دوزبانه حوالی پل معالی اباد در باغی بزرگ . بسیار نزدیک به منزل ماست. کلاسها در کانکس تشکیل می شود که از نظر من اصلا مهم نیست اکثر مدارس الان همین حالت را دارد مهم فضا و محیط و راندمان کار است. هیوا در مهدی بزرگ شد که بهترین در ایران است اما همین فضای بزرگ و کلاسهای غیر کانکس هیچ شادی و خاطره خوشی برایش نداشت و ندارد. محیط بزرگ است اما تعداد شاگردها زیاد است. کلاسها کوچک است و این امر آزار دهنده .

معلم هیوا خوب است و مربی زبانش هم خوب است. کادر آموزشی مهربان و پیگیرند. و هنوز هیوا پیش دبستانی بوده و به کلاس اول نرفته و من نمیدانم توانایی معلم در اموزش چقدر است . کلاسهای فوق برنامه خوبی دارند. مشاور و مربی بهداشت خوبی وجود دارد .شهریه نسبتا خوب است. میزان فشار مذهبی کم است چون زمان و بخش انگلیسی جلوی این فشار را ناخودآگاه می گیرد. بچه ها از هر گروهی هستند. اینطور نیست که همه مودب باشند میزان پرخاشگری هم دیده می شود. خیلی از آروزهای من در این مدرسه که هیچ حتی در ان بخش بین الملل نه میلیونی  هم نیست. اما چه می شود کرد. معتقدم هیوا در همین محیط می تواند بهترین باشد . میتواند خودجوش درس بخواند و به مدارج بالا برسد. هیمشه گفته ام و باز می گویم آنچه کودک را به بالا می رساند استعداد ذاتی و تلاش اوست نه محیط سطح بالا. بسیاری از نخبه های و ممتازهای ما از مدارس بسیار معمولی بیرون می آیند. متنفر بودم مدرسه هیوا مکانی برای نمایش مدلهای ماشین و لباسهای مادرها باشد که قلا در مهدش بود . و اینجا خوشبختانه کمتر دیده می شود. سعی کرده ام با مدیر و معاون تعامل بیشتری داشته باشم. هیوا را طوری تربیت کنم که خود از پس حتی پرخاشگری دوستانش بر بیاید و عمیق و شدیدا خوشحالم برای مقطع پیش دبستانی دخترکم را وارد مدرسه ای کردم که قرار است کلاس اول را در انجا بخواند. هیوا با محیط با شاگردان و فضای مدرسه کاملا آشناست . قوانین و لباس فرم و رفتارها را می شناسد و سال دیگر آماده رویارویی با فضای آموزش است. با بچه ها فقط حروف و نه خواندن کار می شود. ریاضی و علوم هم. دینی هم. روز شنبه جشن پایان سال و آخرین روز مدرسه هیوا است. توصیه میکنم روی انتخاب مدرسه حساس اما وسواس نداشته باشید. کودکان ما همه مانند هم هستند. و اگر نخبه و نابغه باشند باید در کمترین مدت و بدون هیچ آموزشی خود را نشان دهند. فضای مدرسه را شاد انتخاب کنید و نزدیک به منزل. بگذارید کودکتان دعوا کند قهر کند و خودش دنبال راه حل باشد. وقتی با مشاور هیوا صحبت می کردم بسیار خوشحال بود و میگفت هیوا خودش دارد با این تغییر محیط وفق میدهد خودش را و چه راه حلهای خوبی پیدا کرده است. 

شما خوان ناخواه باید به او در آموزش کمک کنید پس خود را آزار ندهید. راحت و آسوده باشیدو بگذارید فرزندتان رشد کند.و هرچه می توانید در کودکی کمتر به او آموزش دهید. بگذارید بازی کند و کودکی. این آموزشها هیچ تاثیری در مدرسه او نخواهد داشت فقط او را خسته و بی حوصله خواهد کرد چون تماما عناوین را میداند و بلد است . 

اینهم یک پست مدرسه ای. :)

[ پنجشنبه 22 اسفند 1392 ] [ 16:29 ] [ ساحل ]
[ موضوع : آموزش خواندن پیش از مدرسه ]

[ ]

روزنامه دیواری پنگوئن و چند بازی فکری و تقویت زبان دوم

برای درست نمودن کاردستی همواره باید خلاق بود و دنبال کارهای تازه بود. به یاد داشته باشید بهترین راه تلفیق چندین روش برای آموزش غیر مستقیم است که قبلا درباره آن مقاله ای نوشتیم. من برای آموزش زندگی حیوانات از همین روشهای استفاده میکنم. برای مدرسه هیوا قرار بود روزنامه دیواری درست کنیم و من به تازگی از روشهای آمزوش خلاق ، برای یاد دادن مفاهیم به انگلیسی برای هیوا استفاده میکنم. 

مثلا کتابهای زندگی حشرات و جانوران را به انگلیسی برایش میخوانم و طرز استفاده از دیکشنری را به او یاد میدهم و روزی یک ساعت درباره هر چیزی که بخواهد یا بیشتر با او انگلیسی حرف میزنم. چون حرف زدن با هیوا نیازی به آموزش من ندارد. او و من راحت باهم صحبت میکنیم و رد همین حین در حال یادگیری گرامر همزمان است. همانطور که هیمشه گفته ام گرامر برای کودکان مفهوم واقعی ندراد. کودک گرامر را هنگام استفاده از کلمه در جمله یاد می گیرد و برایش ثابت در ذهن می ماند. علاوه بر این سری کتابهای قصه و گرامر را نیز تهیه کرده ام که با این کتابها گرامر را به او یاد می دهم. و کتابهای writting تهیه کرده ام برای نوشتن. چون هیوا تمام اصوات و کلمات را براحتی مینویسد و میخواند و در حال آموزش خواندن و نوشتن بطور جدی با او هستم. چون معتقدم بهترین سن برای این دو مهارت بعد از شش سالگی است . زمانی که کودک کاملا به صحبت کردن زبان دوم مسلط شده است. :)

 

خوب برویم سراغ کار:

 

اول از روی دانشنامه زندگی پنگوئن ها و روش زندگی و زایش و مکان زندگی آنان را مورد بررسی قرار دادیم.

پنگوئن ها

و از یک کتاب دیگر هم استفاده کردیم 

پنگوئن ها

سپس تصاویری را که قبلا از اینترنت گرفته و پرینت رنگی کرده بودم را با قیچی جدا نمود و در تمام مراحل درباره این پرندگان زیبا صحبت می کردیم.

پنگوئن ها

متنهای پرینت شده را قبلا از سایت ویکی پدیا تهیه کرده و هیوا با ماژیک دورتادور را رنگی کرده و جدا کرد و البته قبل از جدا کردن خلاصه را با او کار می کردم.

پنگوئن ها

و چسباندیم 

پنگوئن ها

و نتیجه نهایی. چند بار کل تصاویر را براین توضیح داد و تعریف کرد.

پنگوئن ها

سپس یک پنگوئن واقعی. روش کاردستی خلاق. با مواد دور ریختنی. :)

پنگوئن ها

یک پنگوئن نر زیبا شد نتیجه کار ما :)

پنگوئن ها

 

بهمین راحتی هیوا با زندگی پنگوئن ها آشنا شد یک روزنامه دیواری بزرگ درست کرد و یک کاردستی خلاق :)

 

این تصویر را نیز ببینید :

هیوا در زمان بی حوصلگی این کار خلاق را انجام داده. این تکنیک یکی از روشهای هنری آمریکاست. یک دختر بادکنک به دست. با ابزار واقعی.

 

 

این اسباب ازی فکر سات که به تازگی خریده ام. برای تقویت ماهیچه های دست و مچ و آموزش بازی مدار انگلیسی و آموزش جمع و تفریق ریاضی .

بازی خلاق انگلیسی

شامل یک بسته حرف و  انگلیسی و نشانه ها و چکش و یک تخته نرم برای کوییدن این حروف . بخاطر جنس چوبی می تواند یکی از ابزار مونستوری شمرده شود.

بازی خلاق انگلیسی

 

بازی خلاق انگلیسی

و این بلاک ها را برای خواندن و نوشتن استفاده می کنیم. اینهم یکی از ابزراهای خواندن در مونستوری است.

بازی خلاق انگلیسی

[ پنجشنبه 22 اسفند 1392 ] [ 16:04 ] [ ساحل ]
[ موضوع : کاردستی های کودکان ]

[ ]

صفحه قبل 1 2 3 4 5 6 7 ... 45 صفحه بعد